28. 06. 2021
Zdravotnictví

Virtuální zdravotnický kongres Evropského regionu Dunaj-Vltava a OTH Amberg-Weiden se 10. a 17. června zabýval tématy „E-Health ve venkovských oblastech“ a „Zdraví bez hranic“.

Nabídnout lidem na venkově co nejlepší zdravotní péči a co nejlépe k tomu využít možností, které nabízí digitalizace - na tento cíl se zaměřil předseda Krajského sněmu Horní Falc Franz Löffler při zahájení zdravotnického kongresu Evropského regionu Dunaj-Vltava, který se konal jako virtuální akce ve dnech 10. až 17. června. Referenti z Německa, České republiky a Rakouska ukázali, jak se tato problematika v regionu realizuje.

V rámci témat „E-Health ve venkovských oblastech" a „Zdraví bez hranic" představila česká společnost Virtual Lab mimo jiné své vlastní virtuální tréninkové místnosti pro jednotky intenzivní péče, přeshraniční záchranná služba mezi Plzeňským krajem a Horní Falcí poskytla náhled do svého dvojjazyčného digitálního komunikačního nástroje Babylon 2 a budoucí česko-rakouské zdravotní středisko Gmünd - České Velenice prezentovalo své plánované zařízení. Význam přeshraniční výměny v oblasti zdravotnictví zdůraznili ve svých vystoupeních na začátku dvoudenního kongresu také Ilona Mauritzová, hejtmanka Plzeňského kraje, a Dr. Martin Eichtinger, člen zemské rady Dolního Rakouska.

Kromě informativních přednášek měli posluchači možnost diskutovat s dalšími odborníky z oblasti politiky, vědy a zdravotnictví těchto tří zemí a získat přehled o regionálních iniciativách a výzkumných projektech zaměřených na zlepšení zdravotní péče a boj proti nedostatku zdravotnických pracovníků. Odborníci i posluchači se shodli na tom, že v centru digitalizace ve zdravotnictví musí být lidé, aby se posílila důvěra obyvatel v nové technologie. Prof. Dr. med. Clemens Bulitta, děkan Fakulty průmyslového inženýrství a zdravotnictví a jmenovaný prezident OTH Amberg-Weiden, byl potěšen, že „se opravdu učíme jeden od druhého". Kongres „poskytl určité podněty pro společné projekty".

Akci uspořádal Evropský region Dunaj-Vltava za podpory OTH Amberg-Weiden a jeho inovační laboratoře machbar a Akademie Východní Bavorsko-Čechy z Neunburgu vorm Wald.


Zpět
Mapa
Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Archiv článků
Ikona

Poznej Evropský region

Fotosoutěž 2021

Fotosoutěž 2021

Hledá se nejhezčí foto hradu či zámku

Průvodce vysokými školami

Průvodce vysokými školami

Příručka o vysokých školách v Evropském regionu

Best Practice Projekty

Best Practice Projekty

Z oblasti vysokoškolského vzdělávání

Moderní obce

Moderní obce

Hovoříme o příkladech digitalizace

Letní brigády v ERDV

Letní brigády v ERDV

Získejte zkušenosti

Fotobanka ERDV

Fotobanka ERDV

Fotografie k širokému užití

28 hradů a zámků

28 hradů a zámků

Objevte výjimečnou památku

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

28 nejhezčích okružních výletů pro pěší

Výlety napříč Evropským regionem

28 nejhezčích jednodenních výletů

28 nejhezčích jednodenních výletů

Na kole skrz Evropský region

28 tradičních receptů

28 tradičních receptů

Vaříme s Evropským regionem

Vaříme dobře

Vaříme dobře

Chutě Evropského regionu

Dvoujazyčnost v ERDV

Dvoujazyčnost v ERDV

Naše nabídka