
Malé a střední podniky z Bavorska a České republiky byly 20. října pozvány, aby se seznámily s tématem provozní soběstačnosti. Za tímto účelem uspořádaly Obchodní a průmyslová komora Regensburg, Energetická agentura Regensburg a Evropský region Dunaj-Vltava od 13.30 do 15 hodin online seminář se simultánním překladem.
Přibližně 50 účastníků se minulou středu odpoledne přihlásilo, aby se od přednášejícího Christiana Winterhaltera, odborníka na energetiku z Energetické agentury Regensburg, dozvědělo, jak mohou malé a střední podniky vyrábět vlastní energii nákladově efektivním a ke klimatu šetrným způsobem. Pan Winterhalter mimo jiné hovořil o možnostech fotovoltaiky a kombinované výroby tepla a elektřiny.
Kromě toho účastníci obdrželi základní informace o klimatickém balíčku německé vlády, který má rovněž vliv na náklady na energii a zahrnuje poplatek za CO2. Příjmy z poplatku za emise CO2 se používají například na financování příspěvků na výměnu starých topných systémů na olej a energeticky účinných renovačních opatření.
Na závěr byly představeny různé programy financování německé vlády, které podporují např. efektivní budovy nebo efektivní využívání energie a zdrojů v hospodářství.
Seminář se konal na závěr projektu „Výzkumná síť energetiky a elektrotechniky" Evropského regionu Dunaj-Vltava u krajského úřadu Horní Falc. V novém projektovém období, které je plánováno na roky 2021 až 2024, se bude Horní Falc nadále věnovat tématu energetiky, tentokrát pod heslem „Energie a digitalizace: zaměření na udržitelnost".
Kontaktní údaje:
Dr. Robert Baumhof, Obchodní a průmyslová komora Horní Falc / Kelheim, vedoucí oblasti energetika, inovace, prostředí, průmysl, baumhof@regensburg.ihk.de (německy, anglicky)
Christian Winterhalter, Energetická agentura Regensburg, projektový inženýr, winterhalter@energieagentur-regensburg.de (německy, anglicky)
Verena Nirschl, krajský úřad Horní Falc, tematický management ERDV, verena.nirschl@bezirk-oberpfalz.de